O produkcie

Wyciskarki Kuvings

KUVINGS WHOLE JUICER
Model: C9500

6c8d5254c3510d9d30451f7b7d17c6ff

Udoskonalona budowa elementów wyciskających. Sprawniejsze odprowadzanie wytłoczyn daje bardziej delikatny sok i łatwiejsze wyciskanie włóknistych i ziemistych składników.

 

Dane techniczne:
Silnik: Indukcyjny 240 W
Technologia: jednoślimakowa, pionowa
Prędkość: 50 obr./min.
Wymiary: 228 x 208 x 484(H) mm
Masa: 7 kg

 

KUVINGS WHOLE JUICER
Model: B6000

6c8d5254c3510d9d30451f7b7d17c6ff

Innowacyjny otwór wylotowy na całe owoce i warzywa. Średnica 7,5 cm pozwala na wrzucanie składników bez wcześniejszego krojenia.

 

Dane techniczne:
Silnik: Indukcyjny 240 W
Technologia: jednoślimakowa, pionowa
Prędkość: 50 obr./min.
Wymiary: 228 x 208 x 484(H) mm
Masa: 7 kg

 

KUVINGS SILENT JUICER
Model: NS-150

6c8d5254c3510d9d30451f7b7d17c6ff

Model wprowadzony na rynek w 2011 roku ? nagrodzony Złotym Medalem w Genewie. Do dziś chwalony za wysoką jakość oraz rozsądną cenę.

 

 

Dane techniczne:
Silnik: Indukcyjny 240 W
Technologia: jednoślimakowa, pionowa
Prędkość: 50 obr./min.
Wymiary: 228 x 208 x 414 mm
Masa: 6,5 kg

KAŻDY Z POWYŻSZYCH MODELI MA SWOJE ZALETY

Model NS charakteryzuje najniższa cena, przy zachowaniu wysokiej wydajności i niezawodności silnika.

Model B6000 to duża wygoda w użytkowaniu dzięki powiększonemu otworowi wlotowemu na całe owoce i warzywa.

Model C9500 daje najbardziej gładkie i aksamitne soki bez grudek (nawet z miąższowych buraków czy marchwi).

Prezentacja wyciskarki 360°


Get Adobe Flash player

Akcesoria


SITKO DO KOKTAJLI

Wykorzystując sitko do koktajli, możesz przyrządzić przeróżne koktajle.
 


PEŁNE SITKO

Korzystając z pełnego sitka możesz przyrządzić mrożone desery
pelnesitko

KUVINGS TO UZNANIE W KRAJU I NA ŚWIECIE

Nasze wyciskarki od lat zbierają wartościowe odznaczenia. Do wyróżnień na międzynarodowych targach należą złote medalu w Seulu (2010) oraz Genewie i Pittsburghu (2011). Polscy konsumenci doceniają markęKuvings już 4. rok z rzędu co zaowocowało nagrodą Grand Prix Lauru Konsumenta w 2017 roku.

LEPSZE NIŻ STARODAWNE SOKOWIRÓWKI

 

Wyciskarki Kuvings pokonują tradycyjne sokowirówki wyjątkową wydajnością i nie rozwarstwiającym się sokiem. Wszystkie modele pozwalają też na wyciskanie szerszej gamy składników: od twardych buraków i marchwi, przez popularne jabłka i cytrusy po zieloną pokrzywę czy natkę pietruszki.

Świat zachwyciła


Gdy w 2011 roku firma NUC Electronics pokazała swój nowy produkt ? wyciskarkę wolnoobrotową Kuvings Silent Juicer ? świat oniemiał ze zdziwienia i zachwytu. I z pewnością można by uznać te słowa za przesadzone gdyby nie worek nagród, który posypał się zaraz potem. Złoty Medal na targach innowacji w Genewie, wyróżnienie w Pittsburghu w USA, nagroda w Hongkongu i Singapurze ? to dowodzi, że świat oszalał na punkcie wyciskarki Kuvings, w efekcie czego jej producent w szybkim tempie przebił się do 50-tki najprężniejszych firm w Korei Południowej.

Jakość soków z miąższem

To dosyć oczywiste stwierdzenie, że najważniejszy jest sok z miąższem, lecz warto się przyjrzeć jakości soków tłoczonych na zimno (wyciskanych) w porównaniu do innych znanych produktów. Żeby uprościć to porównanie, pominiemy kartonowe wynalazki, o których się nieco żartobliwie, aczkolwiek prawdziwie mówi, że zawierają tyle procent soku ile jest mięsa w parówkach ?

Zastanówmy się raczej w czym sok wyciskany jest lepszy od tego z sokowirówki.

Sokowirówki wykorzystują silniki wysokoobrotowe (ponad 10.000 obrotów na minutę), które wywołują dwa niekorzystne efekty. Po pierwsze wirująca tarcza powoduje napowietrzenie soku, fachowo zwane oksydacją. Kontakt z dużą ilością tlenu sprawia, że skład chemiczny soku ulega zmianie, a niektóre witaminy rozkładowi, przez co sok staje się zubożony. Równie nieprzyjemnym efektem ubocznym jest rozwarstwianie się soku i cała masa niesmacznej piany.

Po drugie, każda tarcza, wirująca z tak olbrzymią prędkością, w efekcie tarcia się wygrzewa. Wysoka temperatura niszczy enzymy i pozbawia ich w soku z sokowirówki. Stąd w literaturze traktującej o żywej żywności zawsze wśród zaleceń znajdują się pojęcia typu: tłoczenie soku na zimno, wyciskanie prasą ręczną lub mechaniczną, lecz nigdy wirowanie!

WYCISKARKA KUVINGS

To się opłaca!

Gdy liczy się cena, liczy się wydajność!

Przy przemyślanym wyborze warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę sprzętu, ale i jego wydajność. Otóż okazuje się, że w przypadku osób, które zamierzają pić dwie duże szklanki soku dziennie ? Kuvings zwraca się już po roku!

Przykładowo w wyciskarce z 1kg pomarańczy można uzyskać do 3 szklanek soku.

Korzystając z sokowirówki już tylko 1,5 szklanki (i dużo sprzętu do mycia)

W przypadku soków “jednodniowych” ze sklepu cena 1 kg pomarańczy = 1 sok 250 ml

A o restauracjach lepiej nie myśleć, bo tam za szklankę soku trzeba zapłacić od 7 do 12 zł!

Wystarczy więc, że Kuvings zaoszczędzi dla Państwa dziennie 5 zł aby zakup bronił się również w wymiarze ekonomicznym.

Cisza i wygoda

Producent, jak to producent, dumny jest z nieco innych walorów swojej wyciskarki, a mianowicie: kultury pracy. Nadając swojemu produktowi nazwę Silent Juicer (cichy sokownik) pragnął podkreślić, że skończyła się epoka wyjących sokowirówek. Wiedział, iż każdy z nas miał okazję spotkać się z tym produktem, jednakże mała skuteczność, w połączeniu z bardzo dużym nakładem pracy (obieranie i wydłubywanie owoców, uciążliwe mycie itd.) sprawiała, że był to raczej epizod w życiu, niż trwała przyjaźń. Dlatego też podczas konstrukcji zwrócono szczególną uwagę na łatwość obsługi.

Wyciskarka Kuvings potrafi na bieżąco wyrzucać pulpę (odpady) a więc nie zapycha się po kilku owocach, pracuje wydajnie, lecz bardzo cicho ? a na koniec jest dużo łatwiejsza do wyczyszczenia, nawet bez konieczności każdorazowego rozbierania sprzętu.

Właśnie tymi praktycznymi zaletami wyciskarka Kuvings, pokonała występującą już wówczas na rynku “poziomą” konkurencję.

 

Soki z sokowirówki są z pewnością świeże, ale znacznie uboższe niż wyciskane soki z miąższem.

witaminy
Więcej informacji na lepszesoki.pl